15.3 C
Uzhhorod
П’ятниця, 24 Травня, 2024

Закарпатська обласна рада прийняла низку важливих рішень

Сьогодні, 21 березня, відбулося пленарне засідання 14-ої сесії 8-го скликання Закарпатської обласної ради. У сесійній залі зареєструвались 52 депутати. У порядку денному – 67 питань.

📌 Серед іншого, депутати надали дозвіл на внесення змін до Схеми планування території Закарпатської області, затвердженої в 2013 році. Мета ухваленого рішення – внесення змін до містобудівної документації на регіональному рівні, яка визначає принципові вирішення розвитку, планування, забудови, використання територій адміністративно-територіальних одиниць та їх окремих частин. Дана Схема планування території слугує підґрунтям для прийняття органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади рішень для розроблення програм соціально-економічного розвитку, схем планування районів та комплексних планів просторового розвитку територіальних громад.

📌 Депутати обласної ради прийняли рекомендаційне рішення щодо встановлення розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва. Її розмір становитиме 20 тисяч гривень. Це відповідає середньому розряду складності робіт у будівництві – 3,8 – при виконанні робіт у звичайних умовах.

📌 На сесії затверджено Угоду про міжрегіональне співробітництво між Закарпатською ОДА-ОВА, Закарпатською обласною радою та Люблінським воєводством Республіки Польща. Документом, зокрема, передбачається розвивати співробітництво в галузях інформації, культури і мистецтв, освіти, молодіжної політики та спорту, розвитку туризму та рекреації, охорони здоров’я, економіки та індустрії, місцевого управління та самоврядування, охорони навколишнього середовища та раціонального використання природних ресурсів, промисловості, сільського господарства, транспорту і торгівлі, гуманітарної допомоги, тощо.

📌 Також депутати своїм рішення затвердили Положення про порядок розгляду електронних петицій, адресованих Закарпатській обласній раді. З петиціями можуть звертатися належним чином зареєстровані громадяни України, які мають зареєстроване місце проживання на території Закарпатської області, через офіційний вебсайт Закарпатської обласної ради (zakarpat-rada.gov.ua), вебплатформу «Єдина платформа місцевої електронної демократії (http://e-dem.ua/) або Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Портал Дія». Електронні петиції повинні стосуватися питань, які відносяться до повноважень та компетенції Закарпатської обласної ради. Петиція розглядатиметься за умови збору на її підтримку не менш ніж 1 тисячі підписів громадян протягом 30 календарних днів з дня її оприлюднення.

📌 Затверджено План розвитку професійно-технчної освіти Закарпатської області до 2027 року. За словами директора департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА – ОВА Мар’яни Марусинець, підготовкою кадрів в області забезпечують 15 закладів професійно-технічної освіти. Серед них – 3 вищі професійні училища, 2 центри професійно-технічної освіти, 9 професійних ліцеїв та один структурний підрозділ вищого навчального закладу. Підготовка кадрів у закладів освіти здійснюється за кількома напрямами і видами господарської діяльності для 6-ти галузей економіки: промисловість, торгівля і громадське харчування, будівництво, сільське господарство, транспорт, житлово-комунальне господарство і невиробничі види побутового обслуговування населення. Наразі на Закарпатті професійно-технічну освіту здобувають близько 6 тисяч осіб. З них понад 200 – діти-сироти та діти, які залишилися без батьківського піклування. Працевлаштування становить 80%. Навчально-виховний процес забезпечують близько 900 педагогічних працівників.

📌 Депутати Закарпатської обласної ради сьогодні прийняли рішення перейменувати «Постійнодіючі курси підвищення кваліфікації та перепідготовки молодших медичних і фармацевтичних спеціалістів» на Комунальний заклад «Центр післядипломної освіти працівників сфери охорони здоров’я» Закарпатської обласної ради.

📌 Депутатський корпус сьогодні затвердив Положення про умови та порядок надання платних соціальних послуг та тарифи на платні соціальні послуги на 2024 рік комунальним установам Закарпатської обласної ради «Виноградівський геріатричний пансіонат», «Мукачівський психоневрологічний інтернат №1», «Мукачівський психоневрологічний інтернат» та «Тур’я-Реметівський психоневрологічний інтернат».

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Transcarpathia.News