29.2 C
Uzhhorod
Понеділок, 22 Липня, 2024

Угорщина вимагає відновити права закарпатських угорців: що відомо на 28 червня 2024 року

Угорщина протягом останніх років неодноразово висловлювала занепокоєння щодо прав етнічних угорців, які проживають в Закарпатській області України. Угорський уряд вважає, що права цих людей порушуються, і вимагає від України вжити заходів для їх відновлення.

Ось деякі з ключових моментів щодо цієї проблеми:

  • Чисельність угорців у Закарпатті: За різними оцінками, в Закарпатській області проживає від 150 000 до 200 000 етнічних угорців. Це становить близько 12% населення області.
  • Занепокоєння Угорщини: Угорський уряд стверджує, що етнічні угорці в Закарпатті стикаються з дискримінацією в таких сферах, як освіта, мова та культура. Зокрема, Угорщина обурюється законом про мову, який прийнятий в Україні в 2021 році, який, на їхню думку, обмежує використання угорської мови в освіті та ЗМІ.
  • Вимоги Угорщини: Угорщина закликала Україну надати етнічним угорцям в Закарпатті більшу автономію, а також розширити їхні мовні та культурні права. Угорський уряд також загрожував блокувати євроінтеграційні прагнення України, якщо його вимоги не будуть виконані.Угорщина знову вимагає від України відновити права угорської національної меншини на Закарпатті, які були надані до 2015 року.
  • Угорщина також вимагає, щоб угорська громада отримала право на політичне представництво у Верховній Раді України та могла використовувати угорську мову під час виборчих кампаній, референдумів та в інших суспільних аспектах.
  • Позиція України: Україна відкидає звинувачення Угорщини в дискримінації та стверджує, що етнічні угорці в Закарпатті мають такі ж права, як і всі інші громадяни України. Україна також наголошує, що закон про мову був прийнятий для захисту української мови як державної мови країни.
  • Вплив на відносини між Україною та Угорщиною: Ця проблема призвела до напруженості у відносинах між Україною та Угорщиною. У 2021 році Угорщина блокувала засідання Комісії Україна-НАТО, а також відмовилася підтримати спільну заяву ЄС на підтримку України.Україна частково виконала вимоги Угорщини щодо прав угорської меншини на Закарпатті, однак не в повному обсязі.

Ситуація залишається складною і наразі невирішеною. Важливо зазначити, що існують різні точки зору на цю проблему, і важливо поважати всі сторони, які беруть участь у дискусії.

Таким чином, переговори тривають, і питання залишається відкритим.

4o

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Transcarpathia.News