12.5 C
Uzhhorod
Вівторок, 16 Квітня, 2024

В Закарпатті засудили чергового військовозобов’язаного за ухилення від служби

В Закарпатській області Хустський районний суд виніс рішення щодо військовозобов’язаного, який ухилився від служби, наклавши на нього покарання у вигляді 3 років позбавлення волі. Обвинувачений визнав свою вину, зазначивши, що не має наміру служити у збройних силах, оскільки він не може вбивати людей. При цьому він не звертався за медичною допомогою та не був пов’язаний з жодною релігійною організацією, яка відкидає службу в армії. Суд врахував пом’якшувальні обставини, такі як визнання вини, наявність неповнолітньої дитини та позитивну характеристику обвинуваченого, але вирішив, що його виправлення можливе лише за умови призначення реальної міри покарання через тяжкість злочину в умовах повномасштабної агресії проти України​ .

Цей випадок демонструє серйозне ставлення українських судових органів до питання ухилення від мобілізації, особливо в контексті поточної воєнної ситуації в країні. Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації карається згідно зі статтею 336 Кримінального кодексу України, що передбачає позбавлення волі на строк від 3 до 5 років. Реальне покарання може бути замінене іспитовим строком, проте в деяких випадках суди вирішують призначати реальні строки ув’язнення​.

Слід зазначити, що судова практика за ухилення від мобілізації може варіюватись, і в деяких випадках обвинувачені отримують умовні терміни. Наприклад, інші справи показали, що за схожі злочини суди можуть призначати умовні терміни з випробувальним періодом​​.

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Transcarpathia.News