14.7 C
Uzhhorod
Понеділок, 15 Квітня, 2024

Lex Ukrajina 7 спростить отримання громадянства Чехії українським переселенцям

Сьогодні керівник відділу з питань азіла та міграційної політики Міністерства внутрішніх справ оголосила про намір найближчим часом подати на розгляд законопроект Lex Ukrajina 7. Ця ініціатива має на меті спростити процес отримання посвідки на проживання для українців, котрі планують залишитися в країні на довгостроковій основі.

Основні аспекти нововведення:

  • Перехід на постійне проживання (ВНП): Законопроект пропонує можливість переходу з візи тимчасового захисту на постійне проживання під певними умовами.
  • Умови отримання: Для здійснення переходу зазначається необхідність щонайменше дворічного перебування в Чехії зі статусом тимчасового захисту, наявність доказів економічної самостійності, та відсутність судимостей.
  • Переваги ВНЖ: Надання нового статусу відкриє біженцям повноцінний доступ до ринку праці та надасть можливість після п’яти років проживання подати на отримання посвідки на постійне місце проживання (ПМП), що рівнозначно іншим іноземним громадянам.

Законопроект планується направити на розгляд найближчим часом, і, за попередніми оцінками, він може набути чинності в січні 2025 року. Це стане значним кроком у напрямку інтеграції українських біженців, які шукають нове життя у Чехії, забезпечуючи їм стабільність та безпеку на довгостроковій основі.

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Transcarpathia.News