15.3 C
Uzhhorod
П’ятниця, 24 Травня, 2024

Закарпаття лідирує за кількістю кримінальних проваджень за ухилення від призову

З початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну правоохоронні органи країни розпочали понад 11 тисяч кримінальних проваджень за фактами ухилення від призову чи порушення правил військового обліку. Про це повідомляє Офіс Генерального прокурора.

У 2023 році було відкрито 6745 таких справ. Найбільше правопорушень зафіксовано в Закарпатській (660), Миколаївській (637) та Дніпропетровській (635) областях.

Ці дані свідчать про те, що українські власті вживають рішучих заходів для боротьби з ухиленням від мобілізації та забезпечення комплектування Збройних Сил України.

Важливо зазначити, що ухилення від призову під час воєнного стану є серйозним злочином, який карається позбавленням волі на строк до п’яти років.

Ось деякі додаткові деталі щодо кримінальних проваджень:

  • Стаття 336 Кримінального кодексу України, яка стосується ухилення від призову, використовується для більшості цих справ.
  • Чоловікам віком від 18 до 60 років, які є військовозобов’язаними, заборонено виїжджати за межі України без дозволу військових комісаріатів.
  • Жінки також можуть бути мобілізовані до Збройних Сил України, але лише за певними військово-обліковими спеціальностями.

Важливо пам’ятати, що захист України від російської агресії є спільним обов’язком усіх громадян. Кожен, хто ухиляється від виконання свого військового обов’язку, підриває обороноздатність країни та наражає на небезпеку життя інших людей.

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Transcarpathia.News