16.4 C
Uzhhorod
Четвер, 23 Травня, 2024

Уряд Угорщини продовжує підтримувати закарпатських угорців: оголошено про чергову програму допомоги

З 14 травня 2024 року розпочинається прийом заявок на програму “Програма підтримки Підкарпаття Ілони Зріні”, яка спрямована на надання фінансової та соціальної допомоги етнічним угорцям, які проживають у Закарпатській області України.

Ця програма, яка раніше була відома як “Пакет соціальних програм для Підкарпаття”, діє вже з 2015 року і за цей час стала важливим джерелом підтримки для закарпатської угорської громади.

Що пропонує програма:

  • Одноразова надбавка до зарплати: для тих, хто сприяє збереженню угорської мови та культури в Закарпатті.
  • Харчування для дітей: у дитячих садках та початкових школах.
  • Підтримка: угорськомовних вчителів, працівників освітніх закладів, лікарів, журналістів, бібліотекарів, акторів, працівників дитячих та спортивних закладів.

Бюджет програми на 2024 рік становить 2,5 мільярда форинтів (приблизно 6,3 мільйона євро).

Як подати заявку:

Назва програми:

“Програма підтримки Підкарпаття Ілони Зріні” названа на честь Ілони Зріні, угорської аристократки 17 століття, яка відома своєю патріотичною діяльністю.

Важливість програми:

Державний секретар Угорщини з питань національної політики Янош Арпад Потапі заявив, що програма допомоги закарпатським угорцям “залишатиметься надзвичайно важливою метою”. Він підкреслив, що програма відіграє важливу роль у збереженні угорської ідентичності в Закарпатті, особливо після початку війни в Україні.

Позиція Угорщини:

За словами Потапі, закарпатські угорці “довели, що попри перипетії війни дворічної давності хочуть залишатися на своїй історичній батьківщині”. Він закликав до якнайшвидшого миру в Україні.

Ця чергова програма допомоги є свідченням незмінної підтримки Угорщиною закарпатських угорців.

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ

Transcarpathia.News