4.5 C
Uzhhorod
Понеділок, 5 Грудня, 2022

Володимир Чубірко звернувся до Міністра транспорту Чеської Республіки з проханням не ув’язнювати закарпатських ромів, які масово їдуть оформляти допомогу для біженців, а відпустити їх додому

За сприяння гетьмана Пардубіцького Краю Мартіна Нетоліцького голова Закарпатської обласної ради Володимир Чубірко провів онлайн-розмову з Міністром транспорту Чеської Республіки Мартіном Купкою.

Темою розмови була ситуація, яка склалася у Чехії із ромами – вихідцями із Закарпатської області, які скористалися військовими діями і виїхали з України до ЧР з метою отримання статусу біженця та підтримки закордоном.

Органи влади ЧР сприяють інтеграції у своє суспільство громадянам України, які вимушені були залишити свої домівки від жахіть війни. Проте також розуміють, що у Закарпатській області немає такої ситуації, яка би спонукала ромів масово виїжджати за кордон, але вони там знаходяться. За інформацією поліції ЧР, багато таких ромів мають угорські паспорти.

На сьогодні на території Закарпатської області проживає близько 450 тис. громадян України, які були вимушені залишити свої домівки у зв’язку з військовою агресією російської федерації. Обласна влада сприяє їх проживанню на території області.

У свою чергу, Закарпатська обласна рада дякує за підтримку, яку надавала і продовжує надавати Чеська Республіка Україні. Це зброя, гуманітарна допомога, чітка й однозначна позиція на міжнародній арені.

Під час розмови домовлено, що всі питання, пов’язані із ромами-вихідцями із Закарпаття, будуть вирішуватися шляхом діалогу.

  • Ми просимо не переслідувати і не ув’язнювати ромів, а відпустити їх додому. Натомість будемо вдячні за подальшу підтримку українських біженців із тих регіонів, де йдуть військові дії, – зазначив Володимир Чубірко.

Пресслужба Закарпатської обласної радиСХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ