5.3 C
Uzhhorod
Середа, 22 Березня, 2023

Партія угорців КМКС зрадила своїх виборців, але й надалі робить гнівні заяви в бік влади

«Товариство угорської культури Закарпаття (КМКС) вважає прикрим, що Конституційний суд України визнав конституційним Закон «Про забезпечення функціонування української мови як державної», більш відомий як мовний закон. Переконані, що суд схвалив політичне, а не юридичне рішення. Проти закону, прийнятого ще у квітні 2019 року, рішуче виступали, зокрема, закарпатські угорські організації, оскільки закон скасовує всі попередні мовні права меншин. Цей закон не лише унеможливлює використання мов національних та мовних меншин у суспільстві, але також передбачає можливість покарання за порушення цих правил, що суперечить багатьом міжнародним зобов’язанням. Вважаємо, що прийнятий закон є дискримінаційним, порушує права людини громадян країни, суттєво обмежує права національних меншин, які проживають в Україні, на використання рідної мови. Це суперечить прагненням до європейської та євроатлантичної інтеграції країни» – йдеться в заяві.

В той же час КМКС в закарпатських радах, знаходиться коаліції х провладною партією «Слуга народу», яка майже в повному складі голосувала за цей закон і без неї його прийняття було би не можливим.

Робити заяви одно, а в реальності через «інтерес» добратися до бюджету та крісел зовсім інше!

Нагадаємо, що лідера КМКС Василя Брензовича в Україні чекає підозра про державну зраду, а його заступник Йосип Борто, більш, як ймовірно на наступній сесії облради посяде місце заступника голови.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ