16.4 C
Uzhhorod
Середа, 31 Травня, 2023

Через талібів ера долара США може закінчитися – експерти

Головний економіст банку Goldman Sachs і екс-міністр фінансів Великобританії Джим О’Ніл заявив, що захоплення «Талібаном» Афганістану може загрожувати обвалом долара. Таку думку він висловив в статті на Project Syndicate. Банкір зазначив, що світові процеси вже почали підривати стабільність і верховенство американської валюти, а «афганський фактор» може посилити це.

Він звернув увагу на те, що долар переживав серйозні потрясіння після Сайгона в 1975 році і Іраку в 2003, однак тоді ситуація була іншою, і держави, що мали можливість вплинути на фінансові ринки, як то Японія, Німеччина і Китай, свідомо вирішили не допускати коливань курсу по відношенню до долара. О’Ніл також назвав серед причин затяжного ослаблення ролі долара вливання в американську економіку від Федерального резерву в період пандемії. В даний час вектор економічного зростання переходить в бік Азії, а лідирує там Китай.

Економіст підкреслив, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) перегляне кошика SDR в п’ятирічній перспективі, і в разі домінування юаня неминучі зміни у світовій валютній системі.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ