3.6 C
Uzhhorod
Неділя, 27 Листопада, 2022

Закарпаття. Як стати патронатним вихователем.

Станом на кінець червня на території Закарпаття підготовку пройшов один кандидат у патронатні вихователі та помічник вихователя. Планують пройти навчання ще дві особи. За словами директора Закарпатського центру соціальних служб Ольги Травіної – це інноваційна послуга підтримки сімей з дітьми, які потрапили у складні життєві обставини. Її запровадження дозволяє забезпечити реалізацію права дитини, яка з певних причин не може проживати з біологічними батьками, на виховання в сімейному середовищі. 

Термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя встановлюється органом опіки та піклування і не може перевищувати трьох місяців. У разі наявності обставин, що обґрунтовують необхідність і доцільність перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя понад зазначений термін, орган опіки та піклування може його продовжити. Загальний термін перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя не може перевищувати шість місяців.

Грошове забезпечення за надану патронатним вихователем послугу: 5-ть прожиткових мінімумів для працездатних осіб. При влаштуванні 2-х і більше дітей, дітей віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%. Також держава сплачує єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

До патронатних вихователів можуть потрапити:

  • новонароджені діти, від яких відмовились батьки в пологовому будинку/медичному закладі;
  • підкинуті, безпритульні діти;
  • діти з сімей, в яких існує загроза їх життю та здоров‘ю;
  • діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;
  • діти, батьки або особи, які їх заміняють, померли, пропали безвісті;
  • діти, батьки/законні представники яких потребують реабілітації, лікування в стаціонарі, подолання інших складних життєвих обставин, які впливають на їх спроможність піклуватися про дітей;
  • інші випадки, в яких не можливо забезпечити належний догляд та виховання дитини в безпечному сімейному середовищі.


СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ