17.5 C
Uzhhorod
Субота, 30 Вересня, 2023

Закарпатців через холеру закликають утриматися від купання та вилову риби в річці Латориця

В Мукачівській міській раді, за ініціативи начальника Мукачівського управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області Василя Туряниці,  відбулося засідання з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Питання для обговорення  –  заходи з попередження захворювання на холеру,  та захворювання  викликане холероподібними вібріонами,  серед населення Мукачівської міської громади.

Підставою для проведення засідання комісії стали результати досліджень води відкритих водойм (річка Латориця в м. Мукачево), проведених Мукачівською філією Державної установи «Закарпатський обласний центр контролю та профілактики хвороб міністерства охорони здоровя України» (зразок №10-р Латориця, район пожежної частини; результат №11 – р. Латориця,  центральна частина міста в районі поліклініки) вих.. №953/01 від 28.07.2022 року. Згідно результату дослідження були виділені штами, ідентифіковані як холероподібні нетоксигенні вібріони.    

Для запобігання та поширення захворювання на холеру та захворювання, викликане холероподібними вібріонами серед населення Мукачівської міської громади, фахівцями Мукачівського управління ГУ Держпродспоживслужби в Закарпатській області запропоновано план заходів: 

  • заборона купання мешканців Мукачівської ТГ в річці Латориця;
  • заборона вилову риби в р. Латориця;
  • посилення уваги медичних закладів по ідентифікації кишкових захворювань;
  • забезпечення очищення та дезінфекції стічних вод закладами та установами в р. Латориця;
  • контроль за забезпеченням подачі якісної та безпечної питної води для населення.                                                               

З метою недопущення виникнення інфекційних захворювань та погіршення стану здоров’я населення, Головне управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області рекомендує  утриматись від купання та вилову риби в р. Латориця.

Холера – це гостра діарейна інфекція, що виникає при попаданні в організм заражених харчових продуктів чи води. За відсутності лікування протягом кількох годин може призвести до смерті. У світі щорічно фіксується від 1,3 до 4 млн випадків захворювання на холеру і 21 000 – 143 000 випадків смерті від неї.

Першими симптомами холери є діарея, блювання, біль у животі.

Випадки холери в Україні були зареєстровані у 1998, 1999, 2007, 2011 роках.

У 1998 році холеру фіксували у Донецькій області та в Криму, у 1999 році значний спалах поширився по кількох південних та східних регіонах України, випадки фіксували у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій та Одеській областях.

На Закарпатті, випадків спалаху холери за останні десятиліття не зафіксовані.

Наразі інформації про захворювання на холеру в області немає.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ