16.3 C
Uzhhorod
Вівторок, 30 Травня, 2023

За «безкоштовну» медицину доведеться тепер платити

Верховна Рада схвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт авторства Михайла Радуцького №6306 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення надання медичної допомоги, який передбачає, що громадянам доведеться офіційно доплатити з власних кишень за «безкоштовну» медичну допомогу. За відповідне рішення проголосували 248 народних депутатів

Законопроєктом передбачено скорочення перелік послуг, які включаються до програми медичних гарантій, а отже фінансуються з Державного бюджету. З нього виключається третинна (високоспеціалізована) медична допомога. При цьому передбачається і надалі фінансування коштом держбюджету медичної допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

До слова третинна (високоспеціалізована) медична допомога – медична допомога, що надається в амбулаторних або стаціонарних умовах у плановому порядку або в екстрених випадках і передбачає надання консультації, проведення діагностики, лікування хвороб, травм, отруєнь, патологічних станів, ведення фізіологічних станів (під час вагітності та пологів) із застосуванням високотехнологічного обладнання та/або високоспеціалізованих медичних процедур високої складності; направлення пацієнта відповідно до медичних показань для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації.

Чинна норма передбачає, що третинна медична допомога надається за медичними показаннями у порядку, встановленому Міністерством охорони здоров’я.

Також передбачається, що заклади охорони здоров’я державної та комунальної форм власності можуть надавати послуги з медичного обслуговування, які не покриваються програмою медичних гарантій з медичного обслуговування населення, та в інших випадках, встановлених Кабінетом Міністрів України, за плату від юридичних і фізичних осіб. Плата за такі послуги з медичного обслуговування встановлюється закладами охорони здоров’я самостійно. При цьому за словами очільника профільного парламентського комітету Михайла Радуцького передбачається, що уряд буде встановлювати відсоток рентабельності платних послуг. Остаточний перелік платних послуг вочевидь буде чи затверджувати уряд чи МОЗ. Тоді і стане зрозуміло, наскільки схуднуть гаманці пацієнтів.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ