-0.9 C
Uzhhorod
Субота, 4 Лютого, 2023

Як завезти авто без сплати мита та ПДВ за новою процедурою

Президент підписав закон про скасування митних платежів для автомобілів із-за кордону на період дії воєнного стану.

Десятиліттями українці обурювалися ставками, за якими вони розмитнювали придбані за кордоном авто. Часто сума всіх податків та зборів перевищувала вартість самого транспортного засобу.

Усе змінила війна. Для стимулювання важливого для країни імпорту разом з низкою товарів Верховна Рада підтримала законопроєкт №7190 і звільнила ввезені в Україну іноземні транспортні засоби від сплати мита та інших зборів.

Що змінюється
У перші тижні війни автомобілі з-за кордону в Україну ввозилися лише для потреб військових, евакуації громадян та доставляння гуманітарних вантажів.

1 березня уряд прирівняв ввезення авто для цих цілей як гуманітарну допомогу, дозволивши оформлення за спрощеною процедурою. Щоправда, до декларації необхідно було додати дозвіл обласної військової адміністрації.

Згодом правила почали послаблювати. Спочатку уряд дозволив усім громадянам відтерміновувати сплату митних платежів. Для цього при ввезені іноземних авто в Україну треба було заповнити і підписати заяву.

Скасування розмитнення відбулося в третій декаді березня, коли уряд дозволив ввозити будь-яку гуманітарну допомогу без отримання дозволів, за декларативним принципом. Це стосувалося лише авто, які ввозилися для потреб військових.

Через місяць після масштабного військового вторгнення Верховна Рада скасувала податки та збори на імпорт автомобілів для всіх громадян. Ухвалений закон вчора підписав президент України Володимир Зеленський.

При цьому документ передбачає, що з 1 квітня 2022 року від сплати ПДВ, акцизного збору та ввізного мита звільняються такі ввезені транспортні засоби:

 легкові автомобілі та кузови до них,

 причепи та напівпричепи,

 мотоцикли,

 транспортні засоби для перевезення вантажів або понад десять осіб.

Після підписання закону пільгові умови розмитнення автомобілів діятимуть не постійно. Послаблення введені лише на період дії воєнного стану, який триває з 24 лютого.

“За попередніми оцінками експертів, через бойові дії в Україні безповоротно втрачено близько 500 тисяч авто. Ще близько 300 тисяч покинули територію України. Загалом близько мільйона машин вибули з активної частини автопарку.

Купівельна спроможність українців знизилася, а вітчизняні автовиробники в Україні відсутні. Закон дасть можливість українцям, які втратили авто, але його потребують, купити його за кордоном”, – пояснюють логіку законодавців в Інституті дослідження авторинку.

Це означає, що митні органи будуть виконувати митні формальності максимум за годину. Для реалізації цього механізму невдовзі буде оприлюднений проєкт наказу.

Як завезти авто за новою процедурою

Деталі проведення розмитнення автомобілів за новими правилами прояснить постанова, яку уряд ухвалить після підписання закону президентом. Що чекає покупців авто?

Перше – витрати, не пов’язані з розмитненням.

 Громадянам доведеться сплатити до пенсійного фонду 3-5% від вартості авто для першої реєстрації, 190,15 грн за реєстрацію, 114 грн за бланк свідоцтва та 135 грн за номерні знаки.

Другий момент стосується виїзду за кордон для купівлі авто. Як відомо, на період дії воєнного стану чоловікам у віці 18-60 років заборонено виїжджати з України.

Винятки стосуються багатодітних батьків та одиноких чоловіків з неповнолітніми дітьми. Простіше кажучи, виїхати за кордон для купівлі авто та ввезення його в Україну можуть переважно жінки.

Третій момент стосується країни походження автомобіля, точніше – його місця перебування. Оскільки російські окупанти блокують морське сполучення України зі світом, доставити автомобілі із США, Кореї чи Грузії майже неможливо.

Після набрання чинності законом, який скасовує всі платежі, пов’язані з розмитненням, вартість автомобілів зменшиться на 30%, а в деяких випадках – на 70%. Проте не все так однозначно.

“Ціна зменшиться, але не на всі моделі і не різко. Процес буде поступовим, різкого обвалу не буде. Поступово стара частина автопарку буде замінена на новішу”, – попереджають в Інституті дослідження авторинку.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ