17.5 C
Uzhhorod
Середа, 7 Червня, 2023

В Україні на черзі третя хвиля мобілізації

Режим воєнного стану та загальну мобілізацію в Україні продовжили на три місяці – до 23 серпня.

Кого можуть призвати у найближчі 90 днів:

Відповідно до закону “Про мобілізацію громадян”, призов на військову службу проводиться у чотири хвилі. Станом на 22 травня в Україні пройшли дві хвилі мобілізації.

Перша хвиля: оперативний резерв і колишні військовослужбовці, які мають бойовий досвід або раніше служили за контрактом після 2014 року.

Друга хвиля: військовослужбовці, які проходили термінову службу або ж служили за контрактом до 2014 року.

Третя хвиля: офіцери запасу, військовослужбовці, чоловіки які закінчили військові кафедри ВНЗ.

Четверта хвиля: громадяни України, у яких немає обмежень за віком або станом здоров’я.

Зазначимо, за даними Міноборони, зараз армія України укомплектована на 100%. Комплектування ЗСУ та інших військових формувань відбувається за рахунок військовозобов’язаних та резервістів. У більшості регіонів пройшли лише дві хвилі мобілізації. В даний час здебільшого призивають людей з досвідом проходження військової служби або досвідом навчання під час військового часу.

Разом з тим, з продовженням війни може виникнути потреба у поповненні сил. За словами начальника управління персоналу штабу Командування Сухопутних військ ЗСУ Романа Горбача, чергова хвиля масової мобілізації поки що не планується. Однак якщо все ж таки виникне потреба в її запуску, мобілізувати можуть не тільки офіцерів, а й сержантів, і можливо – солдатів.

У разі нової хвилі мобілізації Міноборони виходитиме з конкретних потреб ЗСУ та призов здійснюватиметься лише за військово-обліковими спеціальностями.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ