-0.9 C
Uzhhorod
Субота, 4 Лютого, 2023

В Україні хочуть позбавити громадянства військовозобов’язаних, які знаходяться за кордоном

Ухилення від військової служби при повній мобілізації України карається законом. Зараз в законі “Про мобілізацію” прописані штрафи та виправні роботи на термін до двох років. Але народні депутати хочуть посилити покарання для ухильників, аж до позбавлення громадянства України.

Про це йдеться в законопроєкті №7205, який вже зареєстрований у Верховній Раді.

За ухилення від призову в Україні зараз можна отримати штраф у розмірі від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до 1 року – ст.337 КК України.

Для військовозобов’язаних та резервістів штрафи за ухилення від навчальних (спеціальних) зборів вищі – до 11900 Гривень або виправні роботи на строк до двох років.

За ухилення від призову на військову службу під час мобілізації встановлено покарання у вигляді позбавлення волі строком від 3 до 5 років – ст.336 КК України.

Що пропонують народні депутати

У новому законопроєкті № 7205 народні депутати пропонують посилити покарання для ухильників, які тікають від мобілізації за кордон. Зокрема, народні депутати пропонують таких громадян позбавляти громадянства.

Також під час воєнного стану пропонується позбавляти громадянства тих, хто виїхав до країни, яка здійснює військову агресію проти України. А ще військовозобов’язаних, які виїхали за межі країни та не повернулися протягом 30 днів (крім відряджень з метою виконання функцій/завдань від центральних органів влади).

Позбавити громадянства можуть і тих, хто через релігійні або інші переконання відмовилися письмово від призову на військову службу.

За словами експертів таке рішення може бути антиконституційним, але в умовах військового стану можна очікувати будь-яких рішень, щоб забезпечити обороноздатність України.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ