1.9 C
Uzhhorod
П’ятниця, 1 Грудня, 2023

У ВР України подано законопроєкт про заборону УПЦ МП

Кабінет міністрів 19 січня 2023 року вніс в Верховну Раду законопроект № 8371, який передбачає внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій.

Хоча текст законопроекту ще не опубліковано, втім представник Уряду в Верховній Раді Тарас Мельничук, вже повідомив, що законопроект спрямований «на забезпечення духовної незалежності, недопущення розколу в суспільстві за релігійною ознакою, сприяння консолідації українського суспільства та захисту національних інтересів».

Проект закону, як зазначив представник КМУ, передбачає внесення змін до Закону «Про свободу совісті та релігійні організації», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань», щодо унеможливлення діяльності в Україні «релігійних організацій, керівний центр (управління) яких знаходиться за межами України в державі, що здійснює збройну агресію проти України».

Тобто мова йде про Українську православну церкву (Московського патріархату), відому також як УПЦ МП. Зазначена церква хоча офіційно і має назву «Українська православна церква», втім має статус автономії у складі РПЦ.

Нагадаємо, що 27 грудня 2022 року Конституційний Суд України фактично дозволив державі втрутитись у справи релігійних організацій з огляду на агресію РФ і визнав відповідні зміни у закон «Про свободу совісті та релігійні організації» 2018 року щодо назви релігійних організацій (об’єднань),  які входять до структури релігійної організації, керівний центр якої знаходиться за межами України в державі, яка законом визнана такою, що здійснила військову агресію проти України та/або тимчасово окупувала частину території України, такими, що відповідають Конституції.

СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ