5.3 C
Uzhhorod
Середа, 22 Березня, 2023

Чехія змінить умови перебування українських біженців

Біженці зможуть безкоштовно мешкати у гуртожитках чи пансіонах не більше 150 днів. Через цей час їм доведеться або почати оплачувати своє перебування або переїхати. Водночас держава може почати виплачувати нову допомогу на житло. З такими пропозиціями виступило Мінпраці Чехії у рамках обговорення поправок до закону “lex Ukraina”. На думку відомства, зміни можуть набути чинності з квітня.

Деякі відомства, регіони та роботодавці не згодні із запропонованими заходами та потребують їх доопрацювання. На їхню думку, на ринку недостатньо вільного житла, де могли б мешкати біженці. Вони також застерігають щодо можливого погіршення становища та рівня життя вимушених переселенців.

Згідно з документами, поданими Мінпраці, близько 70 тис. біженців з України наразі проживають у Чехії безкоштовно. Їхнім розміщенням займаються регіони. Держава направляє до регіональних та муніципальних бюджетів 300 крон (близько 12 євро) на особу за ніч регіональним або муніципальним утворенням та 350 крон (майже 14 євро) іншим суб’єктам.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ