1.9 C
Uzhhorod
П’ятниця, 9 Грудня, 2022

Серед поляків дорослого віку тільки четверо на десять має вищу освіту, то серед заробітчан її мають понад 60%

«Якщо серед поляків дорослого віку тільки четверо на десять має вищу освіту, то серед мігрантів освічених є понад 60%», – пише «Rzeczpospolita». Видання пише, що майже 68% іноземців, котрі приїжджають до Польщі в пошуках праці, можуть похвалитися дипломом вищого навчального закладу. «Це рекорд серед країн Європейського Союзу, де відсоток іммігрантів з вищою освітою складає 36%», – додає видання, посилаючись на дані європейського статистичного офісу Євростат.

У Польщі на високих менеджерських посадах працюють переважно громадяни ЄС. «Дещо інакше ситуація виглядає з мігрантами з-поза кордонів Європейського Союзу, – читаємо. – У цій групі домінують працівники з України та Білорусі, а майже шестеро на десять має вищу освіту». Вищим відсотком добре освічених мігрантів можуть похвалитися тільки Румунія (майже 73%) та Ірландія (65%).

Як пише видання, це можна назвати успіхом у приваблюванні добре освічених талантів з-за кордону, але найновіші дані Верховної палати контролю показують дещо іншу картину. Згідно з останніми дослідженнями, хоча половина українських мігрантів може похвалитися вищою освітою, то розумову працю виконує тільки 5% з них, натомість 71% українців виконують у Польщі працю нижче своїх компетенцій.

«Польща не використовує потенціал іноземців з вищою освітою, оскільки потреби польського ринку праці є дещо іншими, – говорить газеті Марцін Колодзєчик, директор рекрутингової компанії EWL Group. – У Польщі бракує передусім некваліфікованих працівників, а також таких фахівців, як слюсарі. Тому іноземців, котрі мають нетехнічну освіту, вищу освіту, часто змушені працювати нижче своїх кваліфікацій. Але вони заробляють у кілька разів більше, ніж якби працювали згідно зі своєю освітою в Україні».

Голова компанії Personel Service Кшиштоф Інґльот додає, що українці працюють у Польщі в секторах та на посадах таких, які займають поляки у Великій Британії: «Вони виконують працю, яку не хочуть виконувати громадяни цієї держави. Іммігранти часто навіть не признають до того, що мають диплом вищого навчального закладу». Інґльот додає, що в кращій ситуації іноземці з освітою в галузі ІТ, на яку в Польщі є великий попит.

Повідомляє –https://www.polskieradio.pl/398/7858/Artykul/2775307,«Rzeczpospolita»-Іммігранти-краще-освічені-ніж-полякиСХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ