10.8 C
Uzhhorod
Субота, 25 Березня, 2023

Напади акул в Австралії тепер називатимуть інакше.

В Австралії вирішили описувати напади акул як “інциденти”, “взаємодії” або “негативні зіткнення”, щоб позбавити цих тварин від іміджу людожерів.

За словами вчених, такі терміни, як “напад” і “укус”, створили навколо акул атмосферу страху, що завдає шкоди зусиллям щодо їх захисту.

У зв’язку з цим уникати терміну “напад акул” вже вирішила влада деяких австралійських штатів. Так, в офіційних звітах Нового Південного Уельсу тепер будуть позначати атаки цих тварин як “інциденти” або “взаємодії”, а влада Квінсленда вживають термін “негативні зіткнення” з акулами.

При цьому дослідники вважають, що негативно забарвлені терміни по відношенню до акул - це в значній мірі сучасне явище. До 1930-х років невдалі зустрічі з цими хижаками називалися "нещасними випадками з акулами".
Експерти відзначають, що, хоча акули є хижаками, вони дуже рідко вбивають і з'їдають людей, а більше третини зіткнень з цими тваринами ніяк не шкодять людям.
У минулому році в Австралії в результаті інцидентів, пов'язаних з акулами, загинули вісім чоловік.
За даними Всесвітнього фонду дикої природи, кількість акул стрімко скорочується. Згідно з останніми дослідженнями, щорічно - в тому числі безпосередньо від рук людей - гине близько 100 млн акул.


СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ