1.9 C
Uzhhorod
П’ятниця, 27 Січня, 2023

Закарпатські церковні громади УПЦ не хочуть виходити з Московського патріархату

Жодна церковна громада на Закарпатті, яка належить до Московського патріархату, не змінила релігійну приналежність з початку повномасштабного вторгнення Росії в Україні. Про це Суспільному повідомив єпископ Ужгородський та Закарпатський Православної церкви України Варсонофій.

За його словами, релігійні організації, котрі приналежні до московського патріархату, — це ті, котрі в складі Хустської чи Мукачівської єпархій УПЦ. А таких церковних громад на Закарпатті — близько семи сотень. Зокрема шість релігійних громад Солотвинської територіальної громади, які входять в УПЦ повідомили, що виходять з московського патріархату, єпископ Врасонофій каже: документально це не була зміна релігійної приналежності.

“Згідно з законом України про свободу совісті та релігійні організації, а також згідно правил зміни релігійної приналежності, релігійна організація повинна у своєму статуті внести зміни щодо релігійної приналежності. Ті релігійні організації склали протокол у вирішальній частині якого записали, що вони виходять із підпорядкування Московського патріархату. Крапка. В єдиному державному реєстрі такої релігійної організації, як Московський патріархат немає зареєстрованої. Є зареєстрована Хустська єпархія УПЦ і Мукачівська єпархія УПЦ. Вони повинні були вказати, що відтепер входять до складу не Хустської єпархії УПЦ, а, наприклад, до Закарпатської єпархії ПЦУ чи до Карпатської. Цього не було зроблено. Відповідно вони залишаються і діють за старим статутом”.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ