1.9 C
Uzhhorod
П’ятниця, 2 Грудня, 2022

На Закарпатті продовжують шукати скарби лицарів-тамплієрів (відео)

Можливо пошуки скарбів лицарів-тамплієрів шукати на Закарпатті є абсурдним, але історія нашого краю тісно пов’язана з ними. Варто відзначити, що орден тамплієрів став продуктом хрестових походів: в 1118 році група лицарів на чолі з Гуго де Пейном звернулися до короля Єрусалиму Болдуїну Другому з проханням про затвердження ордена Лицарів Храму. Метою створення стало прагнення захистити паломників з Європи, які прибували на Святу Землю.

Перш за все достовірно відомо, що притулком тамплієрів став замок в селі Середнє в Закарпатській області. Там вони на прохання тодішнього короля Угорщини виконували місію митної застави. Також сліди цього ордена губляться в печерах Чорної гори, в Виноградові.

 Ще цікавіше, що учасників антигабсбурзьких повстань в Королівстві Угорщина в період з 1671 по 1711 роки називали «куруцами», яких вербували на території нинішнього Закарпаття. На думку вченого XVIII ст. Матіаса Белла, термін використовувався в 1514 році для позначення повсталих озброєних селян на чолі з Дьєрдем Дожею в Угорщині. Він стверджував, що слово Kuruc отримано з латинського слова “Круціо” (хрестоносець) і в кінцевому рахунку з «CRUX” (хрест). Послідовників Дожі називали «хрестоносцями», тому що селянське повстання починалося як офіційний хрестовий похід проти Османської імперії.

За твердженнями деяких істориків «куруців», просто обманули та використали проти габсбургської армії в замін походу на Святу землю.

Є на Закарпатті, заховані скарби лицарів-тамплієрів  сказати важко, але є люди які в це вірять та намагаються знайти, як і могилу легендарного короля гунів Атілли. За легендою та описами давніх літописців, Атіллу поховали у свинцевій, пізніше в срібній, а потім у золотій труні. Для цього перегородили річку, спрямували її в поля, на дні викопали яму, туди поклали труну й пустили потік у своє русло. Дехто стверджує, що річкою, яку перегородили була Тиса.

Що ж побачимо, що знайдуть шукачів скарбів, які відкопали підземний тунель, який йде ймовірно під річищем ріки Тиса.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ