13.6 C
Uzhhorod
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

За фейковий акаунт в соціальних мережах та не правдиву інформацію можна буде отримати до семи років

Група народних депутатів з фракції «Слуга народу» серед яких Максим Павлюк зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №9223 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо встановлення відповідальності за окремі дії проти основ національної безпеки України, яким пропонується ув’язнювати на строк до 7 років за фейкові акаунти у соцмережах, які використовуються для поширення дезінформації.

Пропонується внести зміни в Кримінальний кодекс:

Стаття 1143

. Використання облікових записів з метою поширення недостовірної інформації або для здійснення впливу на прийняття рішень, вчинення чи не вчинення дій

1. Створення, придбання, використання або збут облікових записів, що містять завідомо неправдиві відомості щодо користувача, в інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційних системах, електронних комунікаційних мережах, за допомогою яких поширюється недостовірна інформація (у тому числі від імені інших осіб, причетність яких до оприлюдненої інформації не підтверджена) або здійснюється втручання в діяльність фізичних і юридичних осіб, якщо такі дії вчинені на шкоду суверенітету, територіальній цілісності та недоторканості, обороноздатності, національній, державній, економічній чи інформаційній безпеці України, за відсутності ознак державної зради, – караються штрафом в розмірі від однієї тисячі до трьох тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, або для здійснення впливу на прийняття рішень чи вчинення або не вчинення дій державними органами чи органами місцевого самоврядування, службовими особами цих органів, – караються обмеження волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк.

3. Використання облікових записів, у тому числі тих, які містять завідомо неправдиві відомості щодо користувача, в інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційних системах, електронних комунікаційних мережах, для розміщення та поширення недостовірної інформації (у тому числі від імені інших осіб, причетність яких до оприлюдненої інформації не підтверджена), або для втручання в діяльність фізичних і юридичних осіб, якщо такі дії сприяють підвищенню рівня соціальної напруги, порушують конституційні права і свободи громадян, або іншим чином загрожують національній безпеці, за відсутності ознак державної зради, – караються штрафом в розмірі від сімсот п’ятидесяти до тисячі тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до одного року.

Дії, передбачені частиною першою, другою цієї статті, вчинені в умовах воєнного стану, – караються позбавленням волі на строк від п’яти до семи років з конфіскацією майна.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ