15.3 C
Uzhhorod
П’ятниця, 29 Вересня, 2023

Полыцейські вилучають посіви маку та конопель на Закарпатті.

З травня на всій території країни працівники поліції проводять  оперативно-профілактичні заходи під умовною  назвою «Мак».

На Закарпатті триває спецоперація «Мак-2021», головним завданням якої є ліквідація незаконних посівів рослин конопель та снодійного маку, адже в подальшому зловмисники можуть їх використати для виготовлення наркотиків. 

Метою спецоперації є ліквідація незаконних посівів рослин снодійного маку та конопель, щоб запобігти в подальшому їх використання у виготовленні наркотиків.
 
Протягом останнього тижня поліцейські обстежили 225 ділянок та у результаті вилучили понад 2230 незаконно висіяних рослин снодійного маку та конопель.

За 12 фактами слідчі поліції відкрили кримінальні провадження за статтею 310 Кримінального кодексу України, тобто незаконний посів маку та конопель.  

Усі насіяні нарковмісні рослини поліцейські вилучили.

Нагадуємо – за незаконне вирощування снодійного маку та конопель в Україні передбачено адміністративну та кримінальну відповідальність. 

Так, відповідно до статті 106-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, незаконний посів або вирощування до 100 рослин снодійного маку чи до 10 рослин конопель передбачає штраф від 18 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією незаконно вирощуваних нарковмісних рослин. 

Якщо ж кількість вирощуваного снодійного маку складає від 100 до 500 рослин, а конопель –  від 10 до 50 рослин, то порушники нестимуть кримінальну відповідальність за статтею 310 ККУ, максимальне покарання за що – арешт на строк до 6 місяців, або обмеження волі на строк до 3 років.

У випадках виявлення масштабних посівів снодійного маку в кількості 500 і більше рослин або конопель у кількості понад 50 рослин, санкцією статті передбачено позбавлення волі на строк від 3 до 7 років.СХОЖІ ПУБЛІКАЦІЇ

ВІДПОВІСТИ

Введіть свій коментар!
Введіть своє ім'я

ОСТАННІ ПУБЛІКАЦІЇ