Ракетний удар Київ та низка інших регіонів України пережили у ніч на 24 січня під час комбінованої атаки із застосуванням дронів, балістики та надзвукових ракет. Сили оборони відбили чергову масовану спробу знищення критичної інфраструктури.
Деталі комбінованої атаки: «зоопарк» озброєння
Ворог атакував Україну у декілька хвиль, залучивши рідкісні зразки ракетного озброєння. За попередніми даними, тактика противника полягала у перенасиченні ППО різнотипними цілями.
Основні факти щодо засобів нападу:
- Гіперзвукова зброя: 2 ракети 3М-22 «Циркон» з території Криму (курс на Київщину).
- Надзвукові ракети: близько 5 одиниць Х-22/32 з бортів Ту-22м3 з Брянщини.
- Балістика: близько 6 ракет по Києву, Дніпропетровщині та Харківщині.
- Дрони та КР: масований запуск БпЛА Shahed та ракет Х-69/9м727.
Наслідки та цілі терористичного удару
Ціллю ворога знову стали об’єкти енергетики. Проте зафіксовані влучання у цивільну інфраструктуру: житлові будинки у Харкові та медичні заклади. У Києві зафіксовано пошкодження нежитлових приміщень. На жаль, є інформація про загиблих та поранених.
Коментар експерта: > «Застосування такого “зоопарку” засобів нападу може свідчити про тимчасовий перерозподіл запасів. Варто зауважити, що і Х-22, і “Циркони” успішно збиваються нашими силами ППО, попри російські фейки про їхню невловимість», — зазначає автор матеріалу Іван Каменяш.
Джерела та довідка: Згідно з нормами МКУ та офіційними звітами Повітряних Сил, ворог продовжує порушувати правила ведення війни. Дані моніторингових каналів підтверджують, що ракети Х-22 не застосовувалися в напрямку столиці вже тривалий час.
Автор: Іван Каменяш
Дата: 24 січня 2026 року

